Pregledajte arhivu diskusija o TDAC-u renderovanu na serveru. Novi komentari se i dalje pojavljuju na stranici 1, dok su starije početne teme dostupne putem indeksirane paginacije.
Kliknite na „Komentar“ i tražićemo vašu imejl adresu, zatim jednokratni kod (OTP), a potom ime.
Поштовани господине/госпођо, Мој план путовања је следећи: 04/05/2025 - из Мумбаја за Бангкок 05/05/2025 - ноћење у Бангкоку 06/05/2025 - полазак из Бангкока за Малезију, ноћење у Малезији 07/05/2025 - ноћење у Малезији 08/05/2025 - повратак из Малезије за Пукет, Тајланд, ноћење у Малезији 09/05/2025 - ноћење у Пукету, Тајланд 10/05/2025 - ноћење у Пукету, Тајланд 11/05/2025 - ноћење у Пукету, Тајланд 12/05/2025 - ноћење у Бангкоку, Тајланд 13/05/2025 - ноћење у Бангкоку, Тајланд 14/05/2025 - лет повратка за Мумбај из Бангкока, Тајланд Питам се да ли морам да поднесем пријаву за TDAC два пута јер улазим и излазим из Тајланда два пута? Прву пријаву за TDAC морам да поднесем из Индије, а другу из Малезије у року од недељу дана, молим вас за савет по овом питању. Молим вас да ми предложите решење.
Да, потребно је урадити TDAC за СВАКИ улазак у Тајланд. Дакле, у вашем случају је потребна ДВА TDAC-а.
Ако користим рачунар да попуним TDAC информације, да ли ће штампана копија TDAC потврде бити прихваћена од стране имиграционе контроле?
Да.
Шта треба да наведем као "Country of Boarding", ако на пример летим из Немачке преко Дубаија за Тајланд? Број лета према старој departure карти је број лета којим долазим. Раније се тај појам звао Port of embarkation. Хвала на вашим одговорима.
Изворно место одласка, у вашем случају улазак у Немачку.
Хвала, па која је онда број лета из Немачке за Дубаи? То је бесмислено, зар не?
Хвала, онда и број лета из Немачке за Дубаи?? То је мало бесмислено, зар не?
Броји се само првобитни лет, а не међуслетања.
Да ли и носиоци ABTC морају да поднесу пријаву?
Да ли странци који имају NON-QUOTA визу и поседују дозволу за боравак уз личну карту странца морају да се региструју у TDAC?
У случају да сам већ поднео TDAC, онда не могу путовати. Могу ли отказати TDAC и шта треба да урадим да га откажем?
Није потребно, само пошаљите нови ако одлучите да путујете поново.
МОЖЕ ЛИ СЕ ОТКАЗАТИ TDAC НАКОН ПОДНОШЕЊА?
Ако стижем у Тајланд 28. априла и боравим тамо до 7. маја, да ли треба да попуним TDAC?
Не, вам ово није потребно. Ово је потребно само за оне који долазе 1. маја или касније.
Хвала!
TDAC почиње да важи од 1.5.2025 и потребна је регистрација најмање 3 дана унапред. Питање је: ако странац уђе у Тајланд 2.5.2025, да ли мора да се региструје у периоду од 29.4.2025 до 1.5.2025? Или систем омогућава регистрацију унапред само на дан 1.5.2025?
У вашем случају, можете се регистровати за TDAC од 29. априла 2568. до 2. маја 2568.
Да ли је МOU регистрован?
Ако лет до Тајланда није директан, да ли мораш да наведеш и земљу у којој имаш транзит?
Не, само изабереш прву земљу из које полазиш.
Могу ли да се пријавим 7 дана пре доласка?
Само са агенцијом.
Могу ли да применим раније 7 дана?
Живим у Тајланду. Провођим одмор у Немачкој. Али не могу да наведем Тајланд као место пребивалишта. Шта сада? Да ли ће ме терати да варам?
Не, не мораш да вараш. Тајланд ће бити додат као опција 28. априла.
Ако имам Non B визу/радну дозволу, да ли ипак морам да поднесем овај образац?
Да, морате попунити TDAC чак и ако имате NON-B визу.
Шта да радим ако сам унапред регистровао свој TDAC, али сам изгубио телефон у авиону или након што сам сишао са авиона? И шта да радим ако сам старија особа која није могла унапред да се региструје, ушао сам у авион и немам пратиоца чији телефон има стари 3G уређај?
Ако сте регистровали свој TDAC али сте изгубили телефон, требало је да га одштампате ради безбедности. Увек понесите штампано издање ако имате тенденцију да губите телефон. Ако сте старији и не можете сами обављати основне онлајн задатке, искрено се питам како сте уопште успели да резервишете лет. Ако сте користили туристичког агента, нека он за вас обави регистрацију TDAC-а и одштампа га.
Шта треба написати уз тачку 2 код - uzsiemimas, шта то значи?
Уложили сте свој рад.
Да ли користите режим штампања или само QR код?
Најбоље је одштампати, али углавном је довољно само сачувати снимак екрана са QR кодом на мобилном телефону за коришћење.
Идем у Вијетнам од 23.04.25 до 07.05.25, повратак преко Тајланда 07.05.25. Да ли треба да попуним формулар TDAC?
Ако нисте Тајланђанин и излазите из авиона у Тајланду, мораћете да попуните TDAC.
Ако сам држављанин неке азијске земље Асеан, да ли морам да попуним TDAC?
Ако нисте тајландски држављанин, онда морате да урадите TDAC.
Nismo vladina web stranica ili resurs. Trudimo se da pružimo tačne informacije i ponudimo pomoć putnicima.