Böngéssze a szerveroldalon renderelt TDAC vitafórum‑archívumot. Az új hozzászólások továbbra is az 1. oldalon jelennek meg, míg a régebbi fő témák feltérképezhető oldalakra bontva érhetők el.
Kattintson a Hozzászólás gombra, ezután elkérjük az e-mail-címét, majd az egyszeri kódot, végül a nevét.
Hogyan tudom visszavonni a tévesen elküldött TDAC-ot? Májusig nem utazom, és csak próbáltam a űrlapot, de észrevétlenül rossz dátumokkal küldtem el, anélkül, hogy átnéztem volna.
Egyszerűen töltse ki újat, ha szükséges.
Ha csak egy napra utazom a thai határ menti tartományba Laoszból (éjszakai tartózkodás nélkül), hogyan kell kitöltenem a TDAC "Szállásinformáció" részét?
Ha ugyanaz a nap, akkor azt a részt még ki sem kell töltened.
Koszovó nincs rajta a TDAC emlékeztető listáján!!!... Rajta van az országok listáján, amikor a TDAC igazolványt töltik ki... köszönöm
Nagyon furcsa formátumban csinálják. Próbáld ki: "KOSZOVÓ KÖZTÁRSASÁG"
Koszovó Köztársaságként sem szerepel a listán!
Köszönjük, hogy jelezte, most már javítva van.
HA BANGKOK NEM A VÉGÁLLOMÁS, CSUPÁN EGY ÁTSZÁLLÁSI PONT EGY MÁS CÉLPONT FELÉ, MINT PÉLDÁUL HONGKONG, SZÜKSÉGES-E A TDAC?
Igen, ez továbbra is szükséges. Válassza ki ugyanazt az érkezési és indulási dátumot. Ez automatikusan kiválasztja az „Átszálló utas vagyok” opciót.
Soha nem foglaltam előre szállást Thaiföldi utazásaim során... A cím megadása kötelező, ami korlátozó.
Ha turistavízummal vagy vízummentesség keretében utazik Thaiföldre, ez a lépés a belépési követelmények része. Enélkül megtagadhatják a belépését, függetlenül attól, hogy van-e TDAC vagy nincs.
Válassz ki valamilyen szállást Bangkokban, és írd be a címet.
A vezetéknév kötelező mező. Hogyan töltsem ki az űrlapot, ha nincs vezetéknév? Tudna valaki segíteni, májusban utazunk.
A legtöbb esetben beírhatja az NA-t, ha csak egyetlen neve van.
Szia, de amikor a TDAC-on vagy, akkor a Thaiföldről való távozáskor kéri a járatszámot. Ha van egy egyirányú jegyem Koh Samui-tól Milánóig, Bangkokban és Dohában átszállással, akkor be kell-e írnom a Koh Samuitól Bangkokig tartó járat számát vagy a Bangkoktól Doháig tartó járat számát, azaz azt a járatot, amellyel fizikailag elhagyom Thaiföldet?
Ha átszálló járatról van szó, az eredeti járat adatait kell megadnia. Ha azonban külön jegyet használ, és a kimenő járat nincs összekötve az érkezővel, akkor a kimenő járat adatait kell megadnia.
Szia, de amikor a TDAC a thaiföldi induláskor kéri a járatszámot, akkor a Koh Samui-Bangkok járat számát kell megadnom, vagy a Bangkok-Doha járat számát, azaz azt a járatot, amivel fizikailag elhagyom Thaiföldet? Egy jegyem van Koh Samuitól Milánóig, Bangkokon és Dohán keresztül.
Mit tegyek, ha a tranzitban (kb. 8 óra) ideiglenesen be szeretnék lépni az országba?
Kérjük, nyújtsa be a TDAC-ot. Ha az érkezés és az indulás napja megegyezik, a szállás regisztrációja nem szükséges, és választhatja, hogy "Átutazó utas vagyok."
Köszönöm szépen.
Thaiföldre érkezéskor be kell mutatni a szállodai foglalást?
Jelenleg erről nem érkezik jelzés, de ezen dolgok megléte csökkentheti a potenciális problémákat, ha más okból megállítanának (például ha turistavízummal vagy kedvezményes vízummal próbálsz belépni).
Jó reggelt. Hogy vagy? Legyél boldog.
Szia, legyél boldog.
Melyik indulási helyet kell megadni, ha átszállóban vagy? A kiindulási országot vagy az átszállás országát?
Kiválasztja az eredeti indulási országot.
Ha svéd útlevéllel rendelkezem és van Thaiföldi tartózkodási engedélyem, ki kell töltenem ezt a TDAC-ot?
Igen, még mindig el kell végeznie a TDAC-ot, az egyetlen kivétel a thai állampolgárság.
Jó segítők
Nem is olyan rossz ötlet.
Indiai útlevéllel rendelkező vagyok, és a barátnőmnél látogatóban vagyok Thaiföldön. Ha nem akarok szállodát foglalni, és a barátnőm otthonában szeretnék maradni, milyen dokumentumokat kérnek tőlem, ha a barátnál történő tartózkodást választom?
Éppen beírtad a barátnőd címét.
Mi a helyzet a vízumkörrel? Amikor elmész és ugyanazon a napon visszajössz?
Igen, még mindig ki kell töltened a TDAC-ot útlevélütemezéshez vagy határátkeléshez.
Igen, még mindig ki kell töltened a TDAC-ot vízumfutás / határátlépés miatt.
Minden két hónapban dolgozom Norvégiában. És minden két hónapban vízummentességgel Thaiföldön vagyok. Thaiföldi feleségem van, és svéd útlevelem. Thaiföldön vagyok bejelentve. Melyik országot kellene lakóhely országként feltüntetnem?
Ha Thaiföldön voltál több mint 6 hónapig, megadhatod Thaiföldet.
Jó napot 😊 Tegyük fel, hogy Amsterdamból Bangkokba repülök, de Átszállok a dubaji reptéren (kb. 2,5 óra). Mit kell kitöltenem a "Föld, ahonnan beszálltál" mezőbe? Üdvözlettel
Amsterdámot választanád, mert a repülőjárat átszállások nem számítanak bele.
Feleslegesen is okozhat magának problémát az ember, én is adtam meg korábban valami hamis címet a tartózkodásnál, foglalkozásként miniszterelnököt írtam, működik és amúgy sem érdekel senkit, a visszautazásnál is valami dátumot adtam meg, a jegyet úgysem akarja senki látni.
Nem vagyunk kormányzati weboldal vagy forrás. Arra törekszünk, hogy pontos információt nyújtsunk és segítséget kínáljunk az utazóknak.